فهرست

برخورد شيخ محمدتقى‏بافقى با خانواده رضاشاه درحرم مطهر حضرت‏معصومه‏عليها السلام (86) مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط حاج سيد غلامرضا موسوي بروجردي   
يكشنبه ، 13 تیر 1389 ، 15:25
 در اين كه واقعه بعدالذكر در مراسم تحويل حمل و حلول سال نوئى بوده، ترديد و شكى نيست، اما در سال 1307 بوده يا 1306 اختلاف نظرهايى هست كه ما پس از مطالعه آثار قلمى نويسندگانى نظير آقايان حسين مكى و عقيقى بخشايشى و ديگران، سال 1307 را صحيح‏تر دانسته و روى آن صحه مى‏گذاريم. آن سال برحسب اتفاق، حلول سال نو با عيد سعيد فطر تقارن پيدا كرده بودد.
 به هرحال خانواده رضاخان هم جهت تحويل سال نو به قم آمده بودند. حال حضور اين خانواده معلوم الحال جنبه سياسى داشته، يا روى اعتقادات مذهبى و درك فيض زيارت و حلول سال نو در كنار مرقد مطهر حضرت معصومه‏عليها السلام به عنوان يك شگون اعتقادى؟ احتياج به بحث دارد؟ كه حقير (مؤلف) به دلايل بعدالذكر جنبه دوم را مردود مى‏دانم، و به جنبه سياسى و (تست موقعيت) آن اعتقادم را ابراز و اثبات مى‏نمايم.
 1 - كسى كه دو فريضه امر به معروف و نهى از منكر را كه جزء لايتجزاى فروع دين و آن همه تاكيد اين كه قرآن درباره آن فرموده و آن همه اخبار و احاديثى كه از لسان معصومين سلام اللَّه عليهم اجمعين رسيده و نقش مؤثرى كه در سالم سازى و حفظ نظم اجتماع دارد را ممنوع اعلام و در مقابل قرآن رسما موضع‏گيرى مى‏كند.
 2 - كسى كه زنان محجبه را برخلاف نص صريح قرآن، اجباراً وادار به كشف حجاب و شكستن حرمت مقام زن مى‏نمايد.
 3 - كسى كه دستش در خون شخصيت‏هاى بزرگوار و روحانيون گرانقدرى همچون مرحوم آيت اللَّه سيدحسن مدرس و آيت‏اللَّه حاج آقا نوراللَّه اصفهانى آلوده است.
 4 - كسى كه عزادارى حضرت امام حسين‏عليه السلام را ممنوع اعلام مى‏كند و يا كسى كه حرم مطهر امام رضاعليه السلام را به توپ مى‏بندد و جمعى از مردم را با وضع فجيعى مى‏كشد.
 5 - كسى كه خود و همراهانش با پاى چكمه وارد حرم مطهر حضرت معصومه‏عليها السلام شده و بدون رعايت حرمت حرم شخصيت روحانى عاليقدر (مرحوم شيخ محدتقى بافقى) را به جرم حق‏گويى و انجام فريضه امر به معروف و نهى از منكر با چنان وضع فجيعى زيرلگد و كتك‏كارى قرار مى‏دهد.
 و صدها مطاعن و فجايع دين شكنانه ديگرى كه شما عزيزان خواننده در هر سطحى از معلومات و مطالعات و اطلاعات باشيد. با نمونه‏هاى زيادى از آنها آشنا هستيد، چگونه باور و قبول كنيم كه به قصد تيمّن و تبرك و برداشت مثبت بوده است.
 بلكه معتقدم چون درنظر داشت برنامه كشف حجاب را به مرحله عمل و اجراء درآورد، قبلا زن و خانواده‏اش را با چنان وضعى به قم مى‏فرستد تا در چنان اجتماع كم نظيرى، روى كشف حجاب و ميزان حساسيت مردم (تست) نمايد و كم‏كم زمينه را براى اجراى برنامه‏هاى آينده‏اش مساعد و چشم و گوش مردم را پركند كه با چنان عكس‏العملى روبرو مى‏شود.
 
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft! | Edited By ParsJoomla