فهرست

شرايط انعقاد نطفه و تأثير آن (24) مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط حاج سيد غلامرضا موسوي بروجردي   
سه شنبه ، 1 ارديبهشت 1388 ، 13:06

حال كه به اهميت انتخاب همسر و نقش مؤثر و سازنده آن آشنا شديد. انشاء الله همسر شايسته و دلخواه خود را انتخاب كرديد، اين همانند انتخاب زمين مرغوب بود. بديهي است پس از انتخاب زمين مرغوب، مرحله بعدي گزينش بذر يا نهال مناسب است، اگر دوست داريد فرزندانتان با هوش و با استعداد باشند، اگر دوست داريد كه فرزندانتان صورتاً و سيرتاً زيبا و مطلوب باشند، اگر مايليد كه فرزندانتان از مفاخر علم و مفاخر دين و مفاخر اخلاقي باشند، اگر دوست داريد كه فرزندانتان براي شما صالحات و باقيات باشند، اگر دوست داريد كه فرزندانتان سليم‌النفس و براي جامعه افتخار آفرين باشند، به نقش مشترك خود و همسرتان در موقع انعقاد نطفه توجه و دقت كامل داشته باشيد و براي انعقاد نطفه شرايط زماني و مكاني و تغذيه حلال و ساير شرايط رواني و ايماني و اعتقادي را ملحوظ و مطمح نظر قرار دهيد،‌اسلام با روشن بيني عجيب و بي نظر خود در 14 قرن پيش به جامعه بشريت دستور داده است كه سر شب و هنگامي كه معده در حال استلاء مي‌باشد، با همسر خود نزديكي و مجامست ننمائيد، زيرا نطفه‌ايكه در چنين ساعات و حالات و اوقات نامساعدي منعقد مي‌شود، محصول آن موجودي كم شعور، كند فهم ، كم هوش خواهد شد و براي فاعل مفعول هم از لحاظ جسماني مخاطراتي در برخواهد داشت، در اينجا اجازه مي‌خواهم خاطره‌اي را كه اينجا جاي ذكر آن است اشاره كنم. يكي از دوستان و نمازگزاران مسجديم، گفت حاج آقا من سه تا پسر دارم كه دوتاشان خيلي بازيگوش هستند. عصر كه از مدرسه بر مي‌گردند، كيف شان را بداخل حياط پرت و بدنبال بازي مي روند تا وقتيكه هوا تاريك مي‌شود، وقتيكه شب هم به خانه مي آيند، همه‌اش پاي تلويزيون هستند تا وقتيكه بخوابند، ولي عجيب اينكه هميشه هم با نمرات خوب قبول مي شوند بالعكس پسر سومم، بچه‌ايست سالم ساكت آرام ، معتدل، از وقتيكه به خانه مي‌آيد، يك سره گوشه‌اي نشسته و فكر درس و مشق و تكاليف مدرسه است، لكن استعداد درس خواندنش ضعيف است و هميشه با تجديد و مشكلات درسي روبرو است، گفتم خودت مقصري كه در موقع انعقاد نطفه، شرايط زماني را رعايت نكرده و حتماً سرشب نطفه او را منعقد كرده‌اي.
در كتاب طب‌الرضا عليه‌السلام ديدم كه براي عاملين جماع در اول شب هم مخاطراتي از جمله بيماري، قولنج و لقوه و نقرس و سنگ مثانه و سلس البول و فتق و ضعف چشم و نزديك بيني را متذكر، و انجام اين عمل را در سحرگاه كه معده سبك و مزاج آرام و رگها نرم و طبيعت آماده است توصيه فرموده .
در كتاب علل الشرايع مرحوم شيخ صدوق ضمن حديث 3 صفحه 643 جلد دوم از قول حضرت رسول اكرم (ص) متذكر شده است كه اگر مرد در حال حيض با همسرش مجامعت نمايد. و نطفه‌اي منعقد شود، كودك مبتلا به جذام و برص خواهد شد.1 و نيز مردي كه در خواب محتلم شده و هنوز غسل جنابت نكرده اگر با همسرش مجامعت كند، احتمال اينكه بچه ديوانه شود بسيار است و نيز در همان صفحه با چند واسطه از امام صادق ع نقل مي‌كند، كه مكروه است در دو شب اول و وسط و آخر ماه با همسرش نزديكي كند، و نطفه‌اي منعقد شود، آن بچه ديوانه متولد و يا مبتلا به صرع خواهد شد. كما اينكه اشخاصي كه مبتلا به صرع هستند، در اول و وسط و آخر ماه، اين عارضه آنها را بيشتر عذاب مي‌دهد. ونيز ازدواج و پايه گذاري اوليه‌ايكه بهنگام قمر در عقرب و وقت محاق (آخر ماه) ازدواج كنند غالباً بچه‌هايشان ساقط مي شود، و نيز حضرت رسول اكرم (ص) به علي عليه‌السلام توصيه مي‌كند، در هفته اول ازدواج و عروسي، عروس را از خوردن شير و سركه و خربزه و سيب ترش منع كنيد، زيرا امكان اينكه عروس عقيم و نازا شود بسيار است. زنيكه سركه بخورد، اگر حيض شود هرگز بطور كلي و قطعي پاك نمي‌شود، و كم و بيش لك مي‌بيند و نيز خربزه خون حيض را زياد و كار ولادت را دشوار مي‌كند. اسلام عمل مجامعت در بعد از ظهر را منع كرده، زيرا اگر نطفه‌اي منعقد شود، بچه دوبين مي‌شود. اسلام دستور مي‌دهد كه بهنگام مجامعت زياد حرف نزن، زيرا اگر نطفه فرزندي منعقد شود، در معرض بيماري لالي قرار مي‌گيرد اسلام پيروانش را بهنگام مجامعت، از نگاه كردن به فرج و آلت تناسلي زن منع كرده است. زيرا باعث مي‌شود كه بچه كور بدنيا آيد، كه اين دستور ارتباطي با همان بحث مفصل ما (اثر سوء نگاه بوسيله الكتريسته) دارد اسلام پيروانش را از اينكه طرفين لخت و عريان باشند منع كرده و از اينكه هر دو از يك پارچه براي پاك كردن خود استفاده كنند برحذر داشته است. زيرا منجر به جدائي مي‌شود.
اسلام از اينكه مردي بهنگام مجامعت با عيال خود، زن ديگري را در عالم خيال درنظر بگيرد و بياد او انزال كند، بشدت منع كرده، و در صورت ارتكاب : بچه مخنث و زن صفت و بخيل مي‌شود.2
و درصورتيكه مرد و زن در حال ايستاده مجامعت كنند، چون اين روش حيوان درازگوش است، اثر سوء دارد و مانند دراز گوش نمي‌تواند، ادرارش را حفظ كند، و غالباً حتي در سنين ميان سالگي هم رختخوابش را خيس مي‌كند. توصيه شده است كه در شب عيد فطر با همسرت نزديكي نكن، زيرا اگر فرزندي تولد شود، از او فرزندي متولد نمي‌شود، مگر در سنين بالا و كبر سنّ.
اسلام تأكيد كرده است كه زير درخت ميوه دار مجامعت نكنيد، زيرا بچه جلاّد ، قاتل و كاهن مي‌شود، و نيز از آميزش در شب عيد قربان منع فرموده، در صورت انجام چنين عملي، بچه شش انگشت يا چهار انگشت خواهد شد. اسلام سفارش فرموده است كه در مقابل قرص خورشيد مجامعت نكنيد، مگر اينكه ساتر و پرده‌اي حايل شود، زيرا اگر فرزندي متولد شود پيوسته در فقرو فاقه خواهد بود.
با زنان حامله مجامعت نكنيد، مگر اينكه طرفين وضو بگيريد،‌ زيرا جنيني كه در رحم است. بخيل و كوردل و ممسك مي شود در شب نيمه شعبان مجامعت نكنيد، زيرا اگر نطفه‌اي منعقد شود، احمق و كند فهم مي‌گردد و اين سفارش در دو شب آخر شعبان هم همين حال را دارد.
هنگامي كه با عيالت نزديكي مي‌كني، و به هنگام انزال خواهر زنت را درنظر نگير،‌ زيرا بچه ظالم و مددكار ظالم خواهد شد. شبي كه به فرداي آن قصد سفر داري با عيالت مجامعت نكن، زيرا اگر نطفه‌اي منعقد شود، آن بچه مالش را در راه باطل خرج مي‌كند و اماّ اوقات خوب اگر در شب دوشنبه نطفه فرزندي منعقد شود، كودك حافظ قرآن و به خواست خدا راضي خواهد شد. و اگر در شب سه شنبه نطفه منعقد شود، داراي معتقدات مذهبي در سطح بالائي خواهد شد و سرانجام هم به فيض شهادت نائل و دهانش خوشبو و قلبش مهربان و سخي‌الطبع و زبانش از غيبت و دروغ و بهتان منزّه مي‌باشد.
اسلام تأكيد فرموده كه در شب پنجشنبه با همسرتان نزديكي كنيد، زيرا اگر فرزندي متولد شود به مقام فرمانروايي رسد و يا عالمي از علماء‌ خواهد شد و اگر در روز پنجشنبه، هنگام زوال آفتاب مواقعه شود، فرزندي صالح متولد مي‌شود، كه تحت تأثير شيطان قرار نمي‌گيرد، و اگر در شب جمعه نطفه‌اي منعقد شود، آن كودك از معاريف و مشاهير خواهد شد. و اگر در شب جمعه بعد از عشاء مجامعت شود، اميد هست كه از ابدال شود (يعني از صلحاء)
آنچه از تمام اين تأكيدات و دستورالعمل‌ها نتيجه مي‌گيريم، اين ‌است كه انعقاد نطفه، احتياج به مكاني امن و محيطي آرام و احساسي لطيف و عواطفي سرشار از صفا و صميميت و علاقه متقابل دارد، تا نتيجه مطلوب گرفته شود و اگر مرد يا زن يا هر دو در حال بد و نامساعدي مانند مستي همبستر شوند، بچه‌شان ناقص الخلقه خواهد شد.

1- ناگفته نماند كه زن در حال حيض آمادگي براي حمل ندارد، اصولاً زن در ماه يك هفته مستعد حاملگي است. يك هفته دوران ابتلاء و يك هفته قبل و بعد هم آمادگي ندارد، مگر موارد استثنائي.
2- فرقي هست بين خنثي و مخنث، خنثي در باره كسي صدق مي كند، كه هم آلت مردي دارد و هم زني ولي مخنث در باره كساني صدق مي‌كند، كه ظاهراً مرد است و تنها آلت مردي دارد لكن تمايل جنسي زنانه دارد و در آتيه مفعول واقع شود، بيشتر لذت ببرد

 
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft! | Edited By ParsJoomla